آرزویی که برایم جالب و شنیدنی بود

بر حسب اتفاق نشستم و صحبتهای نابینایی را گوش کردم که می گفت:

 « یکی از آرزوهایم از روز تولدم دیدن خواب بوده است. دوست داشتم خواب رنگها، دریایی که در کنارش زندگی میکنم، چهره انسانها و خواب ... خیلی چیزهای دیگر . این آرزو سالها طول کشید تا بزرگ شدم و تازه متوجه این مطلب شدم که چون از روز تولدم هیچ نگاهی به این عالم نداشته ام، ذهن من هم توان ساختن و تجسم چیزهایی که من ندیده ام را ندارد و تقریبا می توان گفت که من حتی از دیدن خواب چیزهایی که انسانهای عادی می بینند را ندارم » .

یاد ضرب المثل « مگر خوابش را ببینی» افتادم که انسانی از دیدن خواب نعمتهایی که ما داریم محروم است ولی در جایگاه خود محکم ایستاده و شکر گزار و انسانی موفق است و گله ای از خدایش نکرد و با تقویت حس های دیگر جای بینایی خود را کاملا پر کرده و برای من ، جالب تر از همه این بود که تعمیرکار دی وی دی و دستگاه پلی استیشن است .

 من به شخصه خیلی از مواقع ادعا می کنم که انسان شکرگزار خداوند هستم و می توانم با مشکلات این عالم، دست و پنجه نرم کنم ولی واقعیت چیست و من در شکرگزار بودن و تحمل مشکلات و شرایط خاص چه جایگاهی دارم و نمره ای که خداوند و یا نه خودم به خودم چند می دهم و از 1 تا 20 جایگاهم چند است و ردم یا قبولم و یا شاگرد ممتاز.

نمی دانم ولی از خدای خودم عاجزانه در خواست دارم که در تمام لحظات زندگیم کمکم کند که از کنارم بودنش مطمئن باشم و اگر نعمتی نصیبم شد درک و فهمی هم ضمیمه آن باشد و اگر محرومیتی شامل من گردید، به داشته هایم قانع باشم و درک درستی از داشته و نداشته هایم داشته باشم .     آمین یا رب العالمین  

 

/ 0 نظر / 21 بازدید